logotype
MŪSŲ DRAUGAI
Faktai ir mitai apie alų

Nemažai daliai lietuvių sunku įsivaizduoti vasaros šventes, sporto šventes be gaivinančio, putojančio alaus bokalo. Kitiems tai neatsiejamas kasdieninis gėrimas po sunkios darbo dienos. Nors alus žinomas jau seniai, o apynys visoje Europoje auginamas daugiau kaip 1000 metų, iki dabar nėra visiškai aišku, kaip šis gėrimas veikia žmogaus organizmą.

Kauno miesto savivaldybės Visuomenės sveikatos biuro psichologė Rasa Vaitkienė komentuoja populiariausius mitus apie alų.

Mitas: alus nekenkia organizmui

Faktas: paskaičiuota, kad 8 buteliai alaus per dieną suteiktų žmogui visas reikalingas kalorijas vienai dienai, bet pats grynasis alkoholis esantis aluje kenkia organizmui.

Mitas: alus neturi tiek daug alkoholio kaip kiti gėrimai

Faktas: 0.33 litro butelis alaus turi tokį patį alkoholio kiekį, kaip standartinis stikliukas stipriųjų gėrimų, ar stiklas vyno.

Mitas: geriant alų pakyla apetitas

Faktas: alus sumažina cukraus kiekį kraujyje. Jeigu gerti „tuščiu skrandžiu“, alkoholis sumažins gliukozės išsiskyrimą. Tai ir sukelia apetito pakilimą. Diabetikams toks alaus poveikis gali būti net mirtinas, bet sveiką žmogų tai priverčia valgyti už du.

Mitas: Alus skatina šlapimo išsiskyrimą

Faktas: alus skatina šlapimo išsiskyrimą, kas sukelia didesnį druskos išvalymą iš organizmo.

Dar šiek tiek apie alų ir vyriškumą

Kauno miesto savivaldybės Visuomenės sveikatos biuro psichologė R. Vaitkienė perspėja, kad didelis kiekis alaus kelia grėsmę tiek moteriškumui, tiek vyriškumui. Jau seniai buvo pastebėta, kad nuo spiritinių gėrimų vyrai moteriškėja, o moterys vyriškėja. Iš visų gėrimų negatyviausiai vyrų ir moterų organizmo lytinius hormonus veikia būtent alus. Vyrams vystosi moteriški požymiai, taip pat impotencija, o pas moteris grubėja balsas, charakteris, kinta veido plaukuotumas.
Alų vartojančio vyro organizme vyrišką hormoną testosteroną palaipsniui pakeičia moteriškieji estrogenai.

Ypač pasikeičia vyro figūra: plečiasi dubuo, riebalai kaupiasi pagal moterišką tipą - šlaunyse. Pilvo raumenys silpnėja ir atsiranda "alaus pilvas", auga riebalų prisipildžiusios krūtys. Padidėja širdis, kuri priversta kiekvieną dieną perpumpuoti papildomą skysčių kiekį, gaunamą su alumi. Vystosi išeminė širdies liga ir padidėja infarkto tikimybė (išgeriantiems 6 bokalus alaus vienu metu mirtino miokardo infarkto tikimybė padidėja net 6 kartus). Fizinis krūvis vis sunkiau pakeliamas, atsiranda dusulys. Gydytojai šį sindromą vadina "alaus" arba "Bavarijos" širdimi. Vystosi impotencija, potraukį moterims keičia potraukis alkoholiui.

Šaltinis: delfi.lt 

Komentuoti

Security code
Atnaujinti