logotype
OUR FRIENDS
„Švyturys-Utenos alus“ prašo teismo pripažinti, kad darbuotojai negali streikuoti

Antradienį bendrovė „Švyturys-Utenos alus“ apeliacine tvarka apskundė liepos 5 d. Klaipėdos miesto apylinkės teismo sprendimą dėl birželio 15 d. profesinių sąjungų paskelbto streiko pripažinimo teisėtu. Įmonės administracija įsitikinusi, jog vykdo Kolektyvinę sutartį, o profsąjungų reikalavimai neatitinka rinkos realijų.

Profesinių sąjungų ir įmonės „Švyturys-Utenos alus“ administracijos ginčas kilo dėl skirtingai interpretuojamos Kolektyvinės sutarties tvarkos, apibrėžiančios darbininkų atlyginimų peržiūrėjimo klausimą.

„Mes vykdome Kolektyvinę sutartį, o profsąjungų reikalavimas pakelti darbo užmokestį 12,4 procento neatitinka nei Kolektyvinės sutarties nuostatų, nei šiandienos realybės. Todėl ir kreipėmės į aukštesnės instancijos teismą“, – komentuoja „Švyturio-Utenos alaus“ žmogiškųjų išteklių ir administravimo direktorė Vilija Pinkevičiūtė.

Anot pranešimo spaudai, „Švyturyje-Utenos aluje“ galiojančios Kolektyvinės sutarties nuostata dėl atlyginimo peržiūrėjimo apima ne vieną, o keletą kriterijų – išorinį atlyginimų konkurencingumą (lyginant su kitų įmonių atlyginimais), bendrovės rezultatus, makroekonominę situaciją, vidutinį darbo užmokestį šalyje.

Administracija skelbia, kad vidutinis 1-7 lygio darbininko atlyginimas prieš mokesčius bendrovėje „Švyturys-Utenos alus“ siekia 3298 litų. Tai yra 55 procentais daugiau, nei Lietuvos vidurkis.

Šaltinis: lrytas.lt

 

Add comment

Security code
Refresh