logotype
MŪSŲ DRAUGAI
Aludarių kvartalas merdi

Ant Vilniaus Tauro kalno šlaito plytinti apleista buvusi alaus gamyklos teritorija galėtų tapti dar vienu prestižiniu miesto kvartalu, tačiau alaus gamyklos pastatus įsigijusių norvegų investuotojų „Verdispar Project Co B“ planai neįtinka nei vilniečiams, nei sostinės valdžiai.

Su didžiuliu pasipriešinimu ir ekonomine krize susidūrę apleistos „Tauro“ gamyklos šeimininkai irgi nėra tikri dėl savo ateities veiksmų, pirmadienį rašo dienraštis „Vilniaus diena“.

Laikinai Miesto plėtros departamento Teritorijų planavimo skyriaus vedėjo pareigas einantis Egidijus Dedūra sako, kad teritorijos detaliojo plano tvirtinimo procedūra iki šiol nesibaigusi, nes kilo ginčų dėl pastatų aukštingumo.

„Investuotojams buvo siūlyta nuimti du aukštus nuo viršutinės amplitudės, tačiau jie kompromisams lyg ir nenusiteikę. Dabar detalusis planas svarstyti pateiktas iš naujo – reikia sulaukti rudens, kai vėl prasidės darbas komitetuose ir rinksis taryba“, – kalbėjo E.Dedūra.

Apie savo ketinimus nekalba ir patys investuotojai. Klausimai, ar norvegai būtų linkę į kompromisus ir detaliojo plano korekcijas, o galbūt projektą gins teisme, liko neatsakyti.

„Investuotojai mus informavo, kad pateikti papildomų komentarų ar atsakymų į jūsų klausimus nėra galimybės“, – partnerių poziciją maloniai pristatė finansų ir nekilnojamojo turto konsultacijų bendrovės „Re&Solution Property Management“ direktorius Baltijos šalims Sigitas Jautakis.

Dienraščio žiniomis, už buvusią „Tauro“ gamyklą norvegai paklojo apie 90 mln. litų. Turtą šiuo metu valdanti Norvegijoje registruota bendrovė „Aludarių Development“ Valstybinei mokesčių inspekcijai iš viso per 2009 metais sumokėjo 124,839 tūkst. litų, per 2010 metus – 150,687 tūkst. litų, per 2011-ųjų 6 mėnesius – 80, 448 tūkst. litų.

Šaltinis: 15min.lt

 

Komentuoti

Security code
Atnaujinti