logotype
OUR FRIENDS
Biržai rengiasi atgaivinti aludarių šventę, kuri taptų vasaros ir turizmo sezono atidarymu

Biržų meras Valdemaras Valkiūnas, Savivaldybės administracijos specialistai ir Tarybos nariai kartu su Biržų alaus daryklų vadovais bei renginių organizavimo įmonės atstovais tarėsi, kaip Biržų mieste atgaivinti beveik prieš dešimtmetį užgesusią Biržų aludarių šventę.

Pasitarimo metu prieita vieningos nuomonės, kad šventę, akcentuojančią Biržų, kaip alaus krašto, savitumą, galinčią pritraukti turistų ir miesto svečių, atgaivinti būtina. Joje dalyvautų ne tik Biržų krašto aludariai – būtų kviečiamos ir kitos stambios ar smulkesnės Lietuvos bei Latvijos alaus daryklos, Biržų įmonės pristatytų savo produkciją, mieste vyktų masinės eitynės ir koncertai. Šventės dalyviams būtų siūlomos įvairios su alumi susijusios pramogos, konkursai, degustacijos ir varžybos, pristatomos alaus darymo ir vartojimo tradicijos bei istorija ir papročiai.

Aludarių šventė galėtų vykti birželio mėnesio pirmąjį savaitgalį ir taptų lyg vasaros sezono atidarymu, kvietimu žmonėms išeiti iš namų į gryną orą. Pasitarimo metu kalbėta apie vietą šventei rengti – ji vyktų centrinėje Biržų miesto Vytauto gatvėje (kuri ta proga vienai dienai, netgi būtų simboliškai pervardinta). Išilgai gatvės būtų sujungti stalai, kurie pretenduotų tapti ilgiausiu Lietuvoje vaišių stalu. Keliose scenose vyktų koncertai ir meno kolektyvų pasirodymai.

Šalia esanti Rotušės gatvė taptų gatve, kurioje būtų tik atrakcionai ir žaidimai vaikams, gira, vaisvandeniai, mineralinis vanduo ir saldumynai – jokio alkoholio, nikotino dūmo ar kitokių svaigalų.

Susitikimo dalyviai išsakė daug idėjų ir pasiūlymų, kaip vos per mėnesį, nenaudojant Savivaldybės biudžeto lėšų, surengti linksmą šventę, į kurią ateitų ne tik biržiečiai, bet ir atvažiuotų daug svečių bei turistų. Jiems galima pasiūlyti bėgimo su alaus bokalais ar bačkų ridenimo varžybas, rungtis, kas ištiestoje rankoje ilgiau išlaikys sunkų alaus bokalą, kas paneš vienoje rankoje daugiau bokalų, o gurmanams – ragaujant atspėti keliolika alaus rūšių, arba kas žino daugiau dainų apie alų ir pan.

Tikimasi, kad po metų ar kitų Biržų aludarių šventė taptų tradicine bei reprezentuojančia Biržus, kaip alaus krašto centrą. Išreikšta viltis, kad pirmaisiais metais būdama regionine švente, ji taptų vis populiaresnė ir žinome ne tik Lietuvoje ar Latvijoje bet ir kituose užsienio kraštuose.


Šaltinis: selonija.lt