logotype
MŪSŲ DRAUGAI
Aludariai žarstosi išmokomis akcininkams

Stambiausių Lietuvos alaus daryklų akcininkai  išsiima pinigus iš savo valdomų bendrovių, išmokėdami rekordinius dividendus savininkams. Analitikai sako, kad tai rodo, jog bendrovės Lietuvoje nebenumato plėtros, ketvirtadienį rašo "Verslo žinios".

Vakar „Švyturio-Utenos alaus“ akcininkų susirinkime nuspręsta iš paskirstytinojo pelno, kuris siekia  145  mln. Lt, net 100 mln. Lt skirti dividendams. Likusį paskirstytinąjį pelną – 45 mln. Lt nutarta perkelti į kitus finansinius metus.

Rolandas Viršilas, ŠUA generalinis direktorius, aiškina, jog kaip dividendai bus išmokėtas visas 2010 m. uždirbtas pelnas ir dar 47 mln. Lt – iš ankstesnių finansinių metų.

Savo akcininkei Danijos „Royal Unibrew“ šiemet moka ir UAB „Kalnapilio-Tauro grupė“ (KTG). VŽ rašė (2011 03 10), jog  bendra akcininkui išmokama suma sieks 45 mln. Lt, iš kurių 32,145 mln. Lt bus mažinamas KTG įstatinis kapitalas.

Tadas Povilauskas, „Finasta“ analitikas, sako, jog sumos, kurias aludariai pažėrė savininkams, išties įspūdingos.

„Užsienio akcininkai stengiasi ištraukti pinigus iš įmonių. Šių lėšų palikti lietuviškose įmonėse nenorima greičiausiai dėl to, kad čia jų nėra kaip įdarbinti. Matyt, artimiausiu metu Lietuvoje nenusimato plėtros ar kažkokių investicinių projektų, todėl akcininkai nusprendė pinigus susigrąžinti ir panaudoti kažkokioms kitoms reikmėms“,– aiškina jis.

Šaltinis: vz.lt

 

Komentuoti

Security code
Atnaujinti