logotype
OUR FRIENDS
"Švyturys - Utenos alus holding" atsiradimo steigėjai nekomentuoja

Alaus gamintojai "Carlsberg" per antrinę įmonę Lietuvoje įsteigus įmonę "Švyturys- Utenos alus holding", jos vadovu tapęs "Švyturys-Utenos alus" generalinis direktorius Rolandas Viršilas atsisako komentuoti, kam reikalingi tokie pokyčiai, o teisininkai neatmeta galimybės, kad aludariai subrendo naujiems įsigijimams.

Dienraštį "Verslo žinios" konsultavę teisininkai neabejoja, kad visi pokyčiai vyksta tik siekiant konkretaus tikslo.
Anot jų, tai, jog pavadinime vartojamas žodis "holdingas", turėtų reikšti, kad į naujai įsteigtą įmonę ketinama perkelti "Carlsberg" grupei priklausančias "Švyturys-Utenos alus" akcijas ir jų valdymą.

Kita vertus, tik "Švyturio-Utenos alaus" paminėjimas naujai įsteigtos įmonės pavadinime suponuoja, kad į ją lyg ir neturėtų būti perkeliamos kitoms jurisdikcijoms priklausančių "Carlsberg" grupės valdomų įmonių akcijos.

Kitas spėjimas susijęs su mokestiniais aspektais. Didinant kontroliuojančiosios bendrovės įstatinį kapitalą turtiniu įnašu - "Švyturys - Utenos alus" akcijomis - toks sandoris nebūtų apmokestintas. Vėliau kontroliuojančiajai bendrovei išlaikius daugiau kaip 25 proc. "Švyturys-Utenos alus" akcijų daugiau nei dvejus metus ir jas pardavus, akcijų vertės prieaugis taip pat nebūtų apmokestinamas.

Tačiau gali būti, kad ir dabartinė grupės struktūra leistų akcijas parduoti be papildomo apmokestinimo.
Trečioji versija - pertvarkos yra susijusios su akcininkų struktūra ir valdymo optimizavimu.

Registrų centro duomenimis, "Švyturys- Utenos alus holding" įstatinis kapitalas yra 25 tūkst. litų. Jos steigėja - "Carlsberg Group" antrinė įmonė Jungtinėje Karalystėje "Carlsberg UK Limited".

Prie "Švyturio-Utenos alaus holding" tikslų įmonės steigėja nurodė, kad bendrovės tikslai - alaus ir kitų alkoholinių bei nealkoholinių gėrimų gamyba ir prekyba.


Šaltinis: klaipeda.diena.lt


 

Add comment

Security code
Refresh