logotype
OUR FRIENDS
"Guinness" darykloje apsilankiusi Elizabeth II alaus neragavo

Karalienė Elizabeth II ir jos sutuoktinis princas Philipas trečiadienį lankydamiesi Airijos kultūros paveldu laikomo "Guinness" alaus darykloje atsispyrė pagundai gurkštelėti pasaulyje garsaus airiško tamsaus alaus.

Karališkoji pora apžiūrėjo turistų gausiai lankomą "Guinness" daryklą Dubline. Šis ekskursija buvo įtraukta į pirmojo valstybinio karalienės vizito Airijos Respublikoje programą.

Aplinkiniai smalsiai stebėjo, ar karališkoji pora susigundys paragauti visame pasaulyje žinomo ir nuo airiško gyvenimo būdo neatsiejamo gėrimo.

Užlipusi į aštuntame aukšte esantį barą "Gravity" jos Karališkoji Didenybė galėjo pasigrožėti Airijos sostinės panorama.

Kiek vėliau vyriausias aludaris Fergalas Murray'us karališkajai porai pademonstravo, kaip iš lėto tirštas Airijos simboliu laikomas tamsus alus užpildo bokalą.

Princas Philipas, kuris, kaip žinoma, kartais mėgsta paragauti šio gėrimo, aludėje jautėsi kaip žuvis vandenyje. Jis paklausė, ar alaus gamyboje naudojamas vanduo yra imamas iš Lifio upės, kuri teka per Dubliną.

"Ne! Švarus ir skaidrus - iš kalnų!", - atsakė F.Murray'us, paneigdamas "miestietišką mitą".

Tuo tarpu "Guinness" alaus daryklos interneto svetainėje skelbiama, kad vanduo į daryklą atkeliauja iš Viklou kalnuose trykštančių šaltinių.

F.Murray'ui pastačius tobulai pripiltą alaus bokalą ant stalo, kitą mėnesį 90-metį švęsiantis princas paleido kažkokį sąmojį, kurį palydėjo aplink jį susibūrusių garsenybių juokas.

Tačiau ramybės nedavė klausimas, kas ragaus alaus.

Tiesioginę transliaciją iš daryklos internetu stebėję užsienio žiniasklaidos atstovai garsiais šūksniais ragino karalienę pakelti bokalą,  o jai "nepaklusus" ir pasitraukus nuo stalo, pasigirdo garsus nusivylimo atodūsis, kokį galima išgirsti, kai mėgstama komanda praleidžia įvartį pasaulio futbolo čempionate.

Tuo tarpu karalienės vyras prie alaus užtruko šiek tiek ilgiau, susidūręs su sena kaip pasaulis dilema - šviežiai pripiltas bokalas ar išeinanti žmona - ir pareigos vedamas nuėjo iš paskos.

Galbūt alus liko nepaliestas dėl to, kad iki priešpiečių buvo likę nemažai laiko, o 85-erių karalienės Elizabeth ir jos sutuoktinio dar laukė įtempta darbotvarkė.

Karališkoji pora taip pat susipažino su viena vertingiausių kompanijos relikvijų - alaus daryklos įkūrėjo Arthuro Guinnesso dabar nebenaudojamo apgriuvusio pastato prie Šv.Jokūbo vartų nuomos sutartis, 1759 metais pasirašyta 9 tūkstančiams metų.

"Koks mulkis galėjo tai pasirašyti?" - paklausė princas Philipas.

Šaltinis: kaunodiena.lt

 

Add comment

Security code
Refresh