logotype
MŪSŲ DRAUGAI
Buvęs „Gubernijos” direktorius įtariamas iššvaistęs 780 tūks. Lt

Buvęs Šiaulių alaus daryklos „Gubernija” generalinis direktorius Romualdas Dunauskas įtariamas piktnaudžiavęs tarnyba, apgaulingai tvarkęs apskaitą ir iššvaistęs daugiau nei 780 tūkst. Lt bendrovės turto. R.Dunauskas kaltinimus atmeta.

Išaiškinta, kad buvęs bendrovės generalinis direktorius, nepaisydamas vis blogėjančios alaus daryklos finansinės būklės, kuomet 2003 m. buvo patirta 1,47 mln. Lt nuostolio, o 2003–2006 metais– daugiau nei po 4 milijonus litų kasmet, savo pavaldiniams nurodė bendrovės vardu gautus telefonus ir SIM korteles perduoti naudoti alaus darykloje nedirbusiems ir su jos veikla nesusijusiems asmenims, praneša Finansinių nusikaltimų tyrimo tarnyba. Tyrimo metu išaiškinta, kad 2002–2007 metų laikotarpiu 145 SIM kortelės ir mobilieji telefonai buvo perduoti bendrovėje nedirbusiems asmenims, o už jiems suteiktas ryšio paslaugas alaus darykla sumokėjo daugiau nei 780 tūkstančių litų, tokiu būdu švaistydama savo turtą. Be to, išaiškinta, kad tuo laikotarpiu iš kitų asmenų, kurie naudojosi alaus daryklai priklausančiais mobiliaisiais telefonais, buvo renkami grynieji pinigai, tačiau nebuvo išrašomi jokie pinigų gavimą patvirtinantys dokumentai. Paskaičiuota, kad bendrovės į buhalterinę apskaitą neįtraukta beveik 340 tūkstančių litų.

Už įvykdytas nusikalstamas veikas šiauliečiui gresia laisvės atėmimas iki septynerių metų. Baigta baudžiamoji byla perduota nagrinėti Šiaulių apygardos teismui.

Kaltinimus atmeta

R. Dunauskas, dabar einantis „Gubernijos” valdybos pirmininko pareigas, DELFI teigė, kad kaltinimai jam neturi pagrindo. Esą tokiais veiksmais Vitas Tomkus (vienas iš „Gubernijos” akcininkų ir „Respublikos" leidinių grupės savininkas – red. past.) stengiasi sumažinti įmonės vertę ir jai pakenkti, o tarnybos vykdo užsakymą.

„Jau pavargau su tuo kovoti. Buvo jau viena byla, nepavyko (kaltės) įrodyti, dabar antra”, - sakė R. Dunauskas.

Šaltinis: delfi.lt

 

Komentuoti

Security code
Atnaujinti