logotype
OUR FRIENDS
Apie alų
Biržai rengiasi atgaivinti aludarių šventę, kuri taptų vasaros ir turizmo sezono atidarymu

Biržų meras Valdemaras Valkiūnas, Savivaldybės administracijos specialistai ir Tarybos nariai kartu su Biržų alaus daryklų vadovais bei renginių organizavimo įmonės atstovais tarėsi, kaip Biržų mieste atgaivinti beveik prieš dešimtmetį užgesusią Biržų aludarių šventę.

Pasitarimo metu prieita vieningos nuomonės, kad šventę, akcentuojančią Biržų, kaip alaus krašto, savitumą, galinčią pritraukti turistų ir miesto svečių, atgaivinti būtina. Joje dalyvautų ne tik Biržų krašto aludariai – būtų kviečiamos ir kitos stambios ar smulkesnės Lietuvos bei Latvijos alaus daryklos, Biržų įmonės pristatytų savo produkciją, mieste vyktų masinės eitynės ir koncertai. Šventės dalyviams būtų siūlomos įvairios su alumi susijusios pramogos, konkursai, degustacijos ir varžybos, pristatomos alaus darymo ir vartojimo tradicijos bei istorija ir papročiai.

 
Į keliones išvilioja alaus padėkliukai

Pranciškonų gimnazijos kūno kultūros mokytojas 43-ejų Arūnas Urbonas savo laisvalaikio nebeįsivaizduoja be azarto, kurį jis patiria kolekcionuodamas alaus padėkliukus. Per 8 metus A.Urbonas jų surinko tiek, kad savo kolekciją gali įvardinti kaip vieną didžiausių Lietuvoje pagal skirtingų padėkliukų skaičių.

 
Žygis su 27 alaus pilnais bokalais vokiečiui atnešė šlovę

Aludarių kraštu vadinamojoje Bavarijoje užfiksuotas naujas pasaulio rekordas. Tradicinėje regiono mugėje vienas baro darbuotojas pakėlė ir net 40 metrų nuėjo su 27 pilnais alaus bokalais. Visi kartu jie sveria per 60 kilogramų. Nors šiek tiek alaus vis dėlto buvo išpilta, vokietis sėkmingai įveikė distanciją nesudaužęs nė vieno bokalo. Video galte rasti čia.


Šaltinis: tv.lrytas.lt

 
Aludariai atsisako susitarimo negaminti stipraus alaus

Konkurencijos taryba (KT), įtardama kartelį, pradėjo tyrimą dėl Lietuvos aludarių susitarimo negaminti stipraus alaus. Jei KT pripažins, kad susitarimas buvo draudžiamas, įmonėms gali grėsti iki 10 proc. bendrųjų metinių pajamų dydžio baudos. Baimindamiesi tokių baudų, aludariai nutarė nutraukti šio garbės kodekso galiojimą, antradienį rašo dienraštis „Verslo žinios“.

„Toks įspūdis, kad Lietuvoje verslo etika nepageidaujama, bent jau kai kuriose institucijose. Pradėtas tyrimas dėl susitarimo negaminti ir neparduoti stipresnio alaus, manau, yra socialiai jautrių verslo etikos iniciatyvų persekiojimas“, – dienraščiui teigė Lietuvos aludarių gildijos vadovas Saulius Galadauskas.

„Šis Konkurencijos tarybos tyrimas atrodo keistas, nes garbės kodeksas yra savikontrolės mechanizmas, viskas yra vieša, o siekis – nauda visuomenei“, – sako bendrovės „Volfas Engelman“ vadovas Marius Horbačauskas.


Šaltinis: 15min.lt

 
Alaus mėgėjams pasiūlė gidą

Panevėžietis Albertas Škutas malonumą po Lietuvą pakeliauti motociklu suderino su darbu: sudarė pirmąjį Lietuvoje alaus barų žemėlapį ir įkūrė interneto svetainę, kuri ateityje galbūt taps jo verslu. Ant baikerių mėgstamo motociklo sėdęs buvęs bankininkas, vairavimo instruktorius ne tik atrado kelionių motociklu džiaugsmą. Į šeštą dešimtį įkopusiam vyrui naujas pomėgis padiktavo ir verslo idėją.

Sukorė tūkstančius kilometrų

Šią vasarą keliaudamas po Lietuvą motociklu Albertas Škutas sudarė alaus barų žemėlapį ir įkūrė interneto svetainę noriualaus.com. Daugiau kaip 4 000 kilometrų kelionėje įveikęs panevėžietis turi planų svetainę paversti puikiu gidu alaus mėgėjams, kuris juos vedžiotų po įdomiausius, jaukiausius barus mūsų šalyje, o laikui bėgant – ir užsienyje. A. Škutas jau įregistravo individualią veiklą ir tikisi uždirbti iš reklamos. Pasak jo, jau dabar svetainėje apsilankę verslininkai klausinėja, kiek gi kainuotų joje pasireklamuoti.

 
<< Start < Prev 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Next > End >>

Page 1 of 16