logotype
OUR FRIENDS
Apie alų
Alaus daryklos „Brauer“ kreditoriai nesutaria dėl jos ateities

Varžytynėse nepavykus parduoti bankrutuojančios Mažeikių alaus daryklos „Brauer“ (buvęs „Mažeikių lokys“), dėl tolesnio bendrovės likimo susikirto kreditorių interesai.

„Brauer“ skolos siekia 14 mln. litų, iš jų 3 mln. litų alaus darykla skolinga savo buvusiai akcininkei bendrovei „Rivona“, kuri prašo, kad skola jai būtų grąžinta įmonei įkeistu turtu, ketvirtadienį rašo dienraštis „Verslo žinios“.

„Neįvykus varžytynėms, kreditoriai gali perimti turtą. Bėda ta, kad „Rivonai“ įkeistas turtas išdėstytas keliuose pastatuose. Pavyzdžiui, jiems įkeistas cechas, kuriame stovi kitiems kreditoriams įkeisti įrenginiai. Negi man technologines linijas išmesti į sąvartyną?“ – teigė bendrovės „Šiauleksa“, administruojančios „Brauer“ bankroto procedūrą, atstovas Vidmantas Rutkauskas.

Anot jo, kad kaip toliau elgtis su turtu, spręs kreditorių susirinkimas.

„Mes esame perėmę „Brauer“ skolą ir, kai neįvyko varžytynės, paprašėm mums perduoti įmonės turtą. Bankroto administratorius atsisakė. Jis veikia ne teisiniu būdu“, – teigė bendrovės „Norfos mažmena“, kuri yra „Rivonos“ savininkė, valdybos pirmininkas Dainius Dundulis.

Anot jo, „Rivona“ alaus gamybos plėtoti neplanuoja, o geriausias būdas būtų parduoti gamyklą ir atsiimti lėšas.

Šaltinis: 15min.lt

 
Alaus baro idėja gimė... bare

Pasidairęs po pasaulį, ragavęs mokslų ir įvairių verslo sričių, 27-erių tauragiškis Karolis Sakalauskas ryžosi kurti verslą gimtajame mieste. Dabar itin sparčiai populiarėja alaus barai, į kuriuos žmonės renkasi ne tik alaus atsigerti, bet ir padiskutuoti, pažaisti ar pažiūrėti sporto varžybų, žodžiu, smagiai praleisti laiką. Tauragėje tokio baro iki šiol nebuvo. Karolis pasiryžo užpildyti šią spragą.

Norisi dirbti sau

Į Tauragę Karolis grįžo po aštuonerių metų pertraukos. Studijos Vilniaus Gedimino technikos universitete, darbas statybų versle – kol statybų bumą sustabdė ekonominė krizė, vėliau – lažybų ir investavimo sferoje. Savęs paieškos vaikiną nuvedė net į Londoną.
– Viskas ten gerai, galima dirbti ir uždirbti, – dabar sako Karolis. – Tačiau prisipažįstu: pasiilgau gimtinės, be to, ten būdamas ėmiau ypač stipriai jausti, kad nebenoriu nugaros lenkti kitiems. Ateina laikas, kai norisi išbandyti savo jėgas, realizuoti save, kažką sukurti pačiam. Supratau, kad reikia dirbti sau. Žinoma, tada problemų daugiau, bet yra ir kita pusė...

 
Nealkoholinio alaus reabilitacija

Nesu didelis alaus mėgėjas. Nealkoholinis alus apskritai neegzistavo net gėrimų nomenklatūroje. Iki praeito mėnesio. Nealkoholinis alus ir aš buvo visiškai nesuderinami dalykai. Jau senai niekinau šį gėrimą, laikiau jį visiškai nevertu mano dėmesio. Buvau tikrasis draugijos “Nealkoholinis aluspirmas žingsnis link gumines moters” narys. Į šią draugija įstojau seniai. Istorija šiandien jau atrodo keistai, todėl nusprendžiau pasidalinti.

 
Dėl naujų apribojimų aludariai baiminasi nuostolių

Seime kelią skinasi iniciatyva nuo kitų metų vidurio uždrausti pardavinėti alų didesnėje nei 1 litro taroje. Aludariai tikina iki vasaros niekaip nespėsią pasirengti šios naujovės įgyvendinimui ir skaičiuoja patirsią milijoninių nuostolių, mat tektų keisti dalį gamybos įrangos.

„Verslo žinios“ rašo, kad jei Seimas pritars Alkoholio kontrolės įstatymo pataisoms, jau nuo kitų metų birželio 1 dienos Lietuvoje nebeliktų alaus, sidro ir alkoholinių kokteilių didesniuose nei 1 litro talpos buteliuose.

„Kalnapilio-Tauro grupės“ generalinis direktorius Marijus Kirstukas teigia, kad jo įmonė iki birželio 1 dienos niekaip nespės techniškai pasirengti taikyti naujuosius reikalavimus, mat reikės pakeisti įrangą, įsigyti naują.

 
Aludariai: lietuviškas alus netrukus brangs iki penktadalio

Aludariai prognozuoja, kad alus per artimiausius kelis mėnesius gali brangti nuo kelių iki 20 procentų. Didinti kainas gamintojai sako būsiantys priversti dėl brangstančių žaliavų ir energijos.

 
<< Start < Prev 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Next > End >>

Page 5 of 16