logotype
OUR FRIENDS
Apie alų
Blaivūs vairuotojai Čekijoje gaus po nealkoholinio alaus butelį

Atsakingų vairuotojų Čekijoje rugpjūtį laukia maloni staigmena: tie, kurie policijos kontrolės metu už vairo bus blaivūs, iš pareigūnų sulauks nealkoholinio alaus butelio, ketvirtadienį pranešė Čekijos televizija, kuria remiasi agentūra "RIA Novosti".

Čekijos policija ir aludarių sąjunga įsipareigojo kovoti su neblaiviais vairuotojais ir pasirašė atitinkamą memorandumą. Akcijoje dalyvaus 15 alaus daryklų, kurios užima 84 proc. alaus rinkos Čekijoje.

Čekijos policijos vadovas Vladislavas Gusakas pabrėžė, kad ši idėja suteiks pareigūnams galimybę pamaloninti tuos vairuotojus, kurie laikosi įstatymo ir už vairo sėda blaivūs.

Policijos duomenimis, pirmąjį 2011 metų pusmetį Čekijoje sulaikyta 11 tūkst. 400 neblaivių vairuotojų ir tai yra 2,4 proc. daugiau nei per tą patį praėjusių metų laikotarpį.

Šaltivis: ve.lt

 
Didžiojo lietuviško alaus nerimas

Lietuvos aludarių gildijos paskleista žinia apie planuojamą kampaniją, skirtą skatinti vietinio alaus vartojimą, liudija nerimastingas pastangas griebtis bet ko, kad tik būtų pristabdyta neigiama tendencija.

Bet ar reklamos kampanija yra teisingas žingsnis? Man tai panašu į kokios nors reklamos agentūros atneštą pasiūlymą “darykime kaip Got Milk, ir viskas išsispręs”. Bet manau, kad neišsispręs.

Visų pirma, paviršinis dalykas – laikotarpis. Lietuvos aludarių kampanija planuojama trumpai – kelis mėnesius. Keli mėnesiai įsitikinimams pakeisti? Be šansų. Pirmasis “Got Milk” etapas truko visus metus. Per tą laiką pieno pardavimai Kalifornijoje (nes pirmoji kampanija vyko tik ten) padidėjo 7 %.

 
A.Sysas. Ar gali lietuviai gyventi be „Švyturio“ ir „Utenos“ alaus?

Ar gali lietuviai gyventi be „Švyturio“ ir „Utenos“ alaus? Žinoma, kad gali, bet iš jų negalima atimti konstitucinės teisės streikuoti. Birželio 20 d. Klaipėdos miesto apylinkės teismas priskyrė alų gyvybiniams visuomenės poreikiams, taip atidėdamas „Švyturio-Utenos alaus“ daryklos darbuotojų streiką trisdešimčiai dienų.

Konfliktas tarp „Švyturio-Utenos alaus“ vadovybės ir gamyklos profsąjungų prasidėjo šį pavasarį, kai šios pradėjo reikalauti atlyginimų pakėlimo po to, kai sužinojo, kad už praėjusius metus akcininkai ketina išsimokėti 100 mln. litų dividendų. O atlyginimai darbuotojams nekilo dvejus metus, nors tai yra numatyta kolektyvinėje sutartyje.

Streikas dėl atlyginimų buvo numatytas birželio 23 d., bet „Švyturys-Utenos alus“ kreipėsi į Klaipėdos miesto apylinkės teismą, prašydamas uždrausti streiką, ir teismas atidėjo jį mėnesiui.

 
Aludarių kvartalas merdi

Ant Vilniaus Tauro kalno šlaito plytinti apleista buvusi alaus gamyklos teritorija galėtų tapti dar vienu prestižiniu miesto kvartalu, tačiau alaus gamyklos pastatus įsigijusių norvegų investuotojų „Verdispar Project Co B“ planai neįtinka nei vilniečiams, nei sostinės valdžiai.

Su didžiuliu pasipriešinimu ir ekonomine krize susidūrę apleistos „Tauro“ gamyklos šeimininkai irgi nėra tikri dėl savo ateities veiksmų, pirmadienį rašo dienraštis „Vilniaus diena“.

 
Importinio alaus konkurencija privertė Lietuvos aludarius imtis bendros reklamos

Lietuvos aludarių gildija skaičiuoja, jog šiemet sausį – gegužę alaus rinka šalyje paaugo 7%, tačiau svarsto, jog šį augimą lėmė importuojamo alaus pardavimai. Negalėdami įrodyti alaus iš trečiųjų šalių, pavyzdžiui, Rusijos, Baltarusijos ir Ukrainos, dempingo, susivieniję šalies aludariai imasi reklaminės kampanijos, kuria neišskirdami prekės ženklų ragina pirkti lietuvišką alų.

 
<< Start < Prev 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Next > End >>

Page 9 of 16