logotype
MŪSŲ DRAUGAI
Alaus daryklos „Brauer“ kreditoriai nesutaria dėl jos ateities

Varžytynėse nepavykus parduoti bankrutuojančios Mažeikių alaus daryklos „Brauer“ (buvęs „Mažeikių lokys“), dėl tolesnio bendrovės likimo susikirto kreditorių interesai.

„Brauer“ skolos siekia 14 mln. litų, iš jų 3 mln. litų alaus darykla skolinga savo buvusiai akcininkei bendrovei „Rivona“, kuri prašo, kad skola jai būtų grąžinta įmonei įkeistu turtu, ketvirtadienį rašo dienraštis „Verslo žinios“.

„Neįvykus varžytynėms, kreditoriai gali perimti turtą. Bėda ta, kad „Rivonai“ įkeistas turtas išdėstytas keliuose pastatuose. Pavyzdžiui, jiems įkeistas cechas, kuriame stovi kitiems kreditoriams įkeisti įrenginiai. Negi man technologines linijas išmesti į sąvartyną?“ – teigė bendrovės „Šiauleksa“, administruojančios „Brauer“ bankroto procedūrą, atstovas Vidmantas Rutkauskas.

Anot jo, kad kaip toliau elgtis su turtu, spręs kreditorių susirinkimas.

„Mes esame perėmę „Brauer“ skolą ir, kai neįvyko varžytynės, paprašėm mums perduoti įmonės turtą. Bankroto administratorius atsisakė. Jis veikia ne teisiniu būdu“, – teigė bendrovės „Norfos mažmena“, kuri yra „Rivonos“ savininkė, valdybos pirmininkas Dainius Dundulis.

Anot jo, „Rivona“ alaus gamybos plėtoti neplanuoja, o geriausias būdas būtų parduoti gamyklą ir atsiimti lėšas.

Šaltinis: 15min.lt

 
Alaus baro idėja gimė... bare

Pasidairęs po pasaulį, ragavęs mokslų ir įvairių verslo sričių, 27-erių tauragiškis Karolis Sakalauskas ryžosi kurti verslą gimtajame mieste. Dabar itin sparčiai populiarėja alaus barai, į kuriuos žmonės renkasi ne tik alaus atsigerti, bet ir padiskutuoti, pažaisti ar pažiūrėti sporto varžybų, žodžiu, smagiai praleisti laiką. Tauragėje tokio baro iki šiol nebuvo. Karolis pasiryžo užpildyti šią spragą.

Norisi dirbti sau

Į Tauragę Karolis grįžo po aštuonerių metų pertraukos. Studijos Vilniaus Gedimino technikos universitete, darbas statybų versle – kol statybų bumą sustabdė ekonominė krizė, vėliau – lažybų ir investavimo sferoje. Savęs paieškos vaikiną nuvedė net į Londoną.
– Viskas ten gerai, galima dirbti ir uždirbti, – dabar sako Karolis. – Tačiau prisipažįstu: pasiilgau gimtinės, be to, ten būdamas ėmiau ypač stipriai jausti, kad nebenoriu nugaros lenkti kitiems. Ateina laikas, kai norisi išbandyti savo jėgas, realizuoti save, kažką sukurti pačiam. Supratau, kad reikia dirbti sau. Žinoma, tada problemų daugiau, bet yra ir kita pusė...

 
Nealkoholinio alaus reabilitacija

Nesu didelis alaus mėgėjas. Nealkoholinis alus apskritai neegzistavo net gėrimų nomenklatūroje. Iki praeito mėnesio. Nealkoholinis alus ir aš buvo visiškai nesuderinami dalykai. Jau senai niekinau šį gėrimą, laikiau jį visiškai nevertu mano dėmesio. Buvau tikrasis draugijos “Nealkoholinis aluspirmas žingsnis link gumines moters” narys. Į šią draugija įstojau seniai. Istorija šiandien jau atrodo keistai, todėl nusprendžiau pasidalinti.

 
Dėl naujų apribojimų aludariai baiminasi nuostolių

Seime kelią skinasi iniciatyva nuo kitų metų vidurio uždrausti pardavinėti alų didesnėje nei 1 litro taroje. Aludariai tikina iki vasaros niekaip nespėsią pasirengti šios naujovės įgyvendinimui ir skaičiuoja patirsią milijoninių nuostolių, mat tektų keisti dalį gamybos įrangos.

„Verslo žinios“ rašo, kad jei Seimas pritars Alkoholio kontrolės įstatymo pataisoms, jau nuo kitų metų birželio 1 dienos Lietuvoje nebeliktų alaus, sidro ir alkoholinių kokteilių didesniuose nei 1 litro talpos buteliuose.

„Kalnapilio-Tauro grupės“ generalinis direktorius Marijus Kirstukas teigia, kad jo įmonė iki birželio 1 dienos niekaip nespės techniškai pasirengti taikyti naujuosius reikalavimus, mat reikės pakeisti įrangą, įsigyti naują.

 
Aludariai: lietuviškas alus netrukus brangs iki penktadalio

Aludariai prognozuoja, kad alus per artimiausius kelis mėnesius gali brangti nuo kelių iki 20 procentų. Didinti kainas gamintojai sako būsiantys priversti dėl brangstančių žaliavų ir energijos.

 
Alaus mėgėjai – labiau pasileidę žmonės

Niekas nesiginčija, kad lietuviai yra alaus mėgėjai ir dešimt bokalų kai kuriems – ne riba. Jeigu tikėtume neseniai atliktos apklausos rezultatais, tektų pripažinti, kad esame ir gerokai pasileidusi tauta. Kaip tai susiję?

Ogi toks pažinčių portalas „OkCupid“ atliko apklausą ir išsiaiškino, kad išgėrę alaus žmonės labiau linkę lovoje baigti jau ir pirmą pasimatymą.

Portalas vyrų paklausė, ar šie temptųsi moterį į lovą vos susipažinę. Iš eržilų, atsakiusių „taip“, net 85 proc. buvo užkietėję alaus mėgėjai.

Įdomu, koks procentas degtinės mėgėjų taip norėtų užbaigti pirmą savo pasimatymą? Juk sakoma, nėra negražių moterų, yra tik per mažai degtinės...

Šaltinis: superlt.lt

 
Dovanos: Seimo nariams įteikti vardinio alaus buteliai

55-iems Seimo nariams, kurie savo balsavimu pasakė "ne" alkoholio reklamos draudimui, buvo įteiktos dovanos – vardiniai alaus buteliai. Ant kiekvieno jų - parlamentarų nuotraukos ir specialūs pavadinimai:  „Mazuronio kartusis“, „Alfonso nefiltruotas“ ar „Šedžiaus jaunikių“.

Pasak akciją organizuojančios Jaunųjų konservatorių lygos, Vilniaus skyriaus narių, šis Seimas turi istorinę galimybę uždraudžiant alkoholinių gėrimų reklamą imtis realaus mūsų visuomenės, o ypač jaunimo, blaivinimo.

 
Seimas nusprendė: alaus „bambalių“ nebebus

Seime ketvirtadienį (2011-11-03) vykęs Alkoholio kontrolės įstatymo pataisų svarstymas tapo tarsi „mūšiu tarp gėrio ir blogio“. Taip šį audringą procesą apibūdino „tvarkietis“ Andrius Mazuronis.

Po emocingų kalbų Seimas vis dėlto po svarstymo pritarė Alkoholio kontrolės įstatymo pataisoms, kuriomis siūloma atsisakyti visiško alkoholio reklamos uždraudimo Lietuvoje. Už šį pasiūlymą po svarstymo balsavo 55 Seimo nariai, prieš – 35, susilaikė 13 parlamentarų.

Tam, kad teisės akto pakeitimai būtų priimti, Seimas turės balsuoti dar kartą.

Šiuo metu Alkoholio kontrolės įstatyme įtvirtinta, kad nuo 2012 m. Lietuvoje įsigalios visiškas alkoholio reklamos draudimas visuomenės informavimo priemonėse (televizijoje, radijuje, spaudoje ir internete) bei bus visiškai uždrausta išorinė alkoholio reklama.

 
Mažieji aludariai ruošia "gyvo alaus" sąvoką

Valstybinė maisto veterinarijos tarnyba įpareigojo Liną Šileikienę, Lietuvos mažųjų aludarių asociacijos pirmininkę, parengti „gyvo alaus“ gamybos sąvoką. Ją tikimasi pateikti tarnybai per dvi savaites.

Jei sąvoka bus tiksli, ją planuojama įtraukti į Alaus apibūdinimo, gamybos ir prekinio pateikimo technini reglamentą. Prieš porą savaičių Narkotikų, tabako ir alkoholio kontrolės departamentas padarė išvadą, jog sąvoka „gyvas alus“ yra klaidinga, nes toks gamybos būdas nėra oficialiai įteisintas ir pateikia neadekvačią informaciją apie alkoholio poveikį žmogui.

Šaltinis: vz.lt

 
„Utenos alus“ į naują alaus pakuotę investavo 3,45 mln. Lt

„Utenos alaus“ darykla į naują alaus pakuotę investavo 3,45 mln. Lt, taip pat kiekvienais metais planuoja skirti dar apie 1 mln. Lt plastikinių butelių ruošiniams įsigyti. Bendrovė teigia, kad dėl daugiasluoksnės sienelės technologijos sumažėja deguonies prasiskverbimas ir visą alaus galiojimo laiką jo pradinis skonis išlieka praktiškai nepakitęs.

„Multilayer – šiuo metu pažangiausia alaus kokybės plastikinėje PET taroje išsaugojimo technologija. „Utenos alus“ šią technologiją įdiegė pirmasis Baltijos šalyse, nuosekliai pristatydamas inovatyviausius sprendimus Lietuvos vartotojams. Naująją pakuotę galima pavadinti trečios kartos PET, kuris dar neprilygsta stiklui, bet artėja prie jo. Manome, kad ši naujovė sukels tikrą perversmą alaus rinkoje“, – bendrovės pranešime cituojamas „Švyturys-Utenos alus“ generalinis direktorius Rolandas Viršilas.

 
<< Pradžia < Ankstesnis 1 2 3 4 5 6 7 8 Sekantis > Pabaiga >>

3 puslapis iš 8