logotype
MŪSŲ DRAUGAI
Blaivūs vairuotojai Čekijoje gaus po nealkoholinio alaus butelį

Atsakingų vairuotojų Čekijoje rugpjūtį laukia maloni staigmena: tie, kurie policijos kontrolės metu už vairo bus blaivūs, iš pareigūnų sulauks nealkoholinio alaus butelio, ketvirtadienį pranešė Čekijos televizija, kuria remiasi agentūra "RIA Novosti".

Čekijos policija ir aludarių sąjunga įsipareigojo kovoti su neblaiviais vairuotojais ir pasirašė atitinkamą memorandumą. Akcijoje dalyvaus 15 alaus daryklų, kurios užima 84 proc. alaus rinkos Čekijoje.

Čekijos policijos vadovas Vladislavas Gusakas pabrėžė, kad ši idėja suteiks pareigūnams galimybę pamaloninti tuos vairuotojus, kurie laikosi įstatymo ir už vairo sėda blaivūs.

Policijos duomenimis, pirmąjį 2011 metų pusmetį Čekijoje sulaikyta 11 tūkst. 400 neblaivių vairuotojų ir tai yra 2,4 proc. daugiau nei per tą patį praėjusių metų laikotarpį.

Šaltivis: ve.lt

 
Didžiojo lietuviško alaus nerimas

Lietuvos aludarių gildijos paskleista žinia apie planuojamą kampaniją, skirtą skatinti vietinio alaus vartojimą, liudija nerimastingas pastangas griebtis bet ko, kad tik būtų pristabdyta neigiama tendencija.

Bet ar reklamos kampanija yra teisingas žingsnis? Man tai panašu į kokios nors reklamos agentūros atneštą pasiūlymą “darykime kaip Got Milk, ir viskas išsispręs”. Bet manau, kad neišsispręs.

Visų pirma, paviršinis dalykas – laikotarpis. Lietuvos aludarių kampanija planuojama trumpai – kelis mėnesius. Keli mėnesiai įsitikinimams pakeisti? Be šansų. Pirmasis “Got Milk” etapas truko visus metus. Per tą laiką pieno pardavimai Kalifornijoje (nes pirmoji kampanija vyko tik ten) padidėjo 7 %.

 
A.Sysas. Ar gali lietuviai gyventi be „Švyturio“ ir „Utenos“ alaus?

Ar gali lietuviai gyventi be „Švyturio“ ir „Utenos“ alaus? Žinoma, kad gali, bet iš jų negalima atimti konstitucinės teisės streikuoti. Birželio 20 d. Klaipėdos miesto apylinkės teismas priskyrė alų gyvybiniams visuomenės poreikiams, taip atidėdamas „Švyturio-Utenos alaus“ daryklos darbuotojų streiką trisdešimčiai dienų.

Konfliktas tarp „Švyturio-Utenos alaus“ vadovybės ir gamyklos profsąjungų prasidėjo šį pavasarį, kai šios pradėjo reikalauti atlyginimų pakėlimo po to, kai sužinojo, kad už praėjusius metus akcininkai ketina išsimokėti 100 mln. litų dividendų. O atlyginimai darbuotojams nekilo dvejus metus, nors tai yra numatyta kolektyvinėje sutartyje.

Streikas dėl atlyginimų buvo numatytas birželio 23 d., bet „Švyturys-Utenos alus“ kreipėsi į Klaipėdos miesto apylinkės teismą, prašydamas uždrausti streiką, ir teismas atidėjo jį mėnesiui.

 
Aludarių kvartalas merdi

Ant Vilniaus Tauro kalno šlaito plytinti apleista buvusi alaus gamyklos teritorija galėtų tapti dar vienu prestižiniu miesto kvartalu, tačiau alaus gamyklos pastatus įsigijusių norvegų investuotojų „Verdispar Project Co B“ planai neįtinka nei vilniečiams, nei sostinės valdžiai.

Su didžiuliu pasipriešinimu ir ekonomine krize susidūrę apleistos „Tauro“ gamyklos šeimininkai irgi nėra tikri dėl savo ateities veiksmų, pirmadienį rašo dienraštis „Vilniaus diena“.

 
Importinio alaus konkurencija privertė Lietuvos aludarius imtis bendros reklamos

Lietuvos aludarių gildija skaičiuoja, jog šiemet sausį – gegužę alaus rinka šalyje paaugo 7%, tačiau svarsto, jog šį augimą lėmė importuojamo alaus pardavimai. Negalėdami įrodyti alaus iš trečiųjų šalių, pavyzdžiui, Rusijos, Baltarusijos ir Ukrainos, dempingo, susivieniję šalies aludariai imasi reklaminės kampanijos, kuria neišskirdami prekės ženklų ragina pirkti lietuvišką alų.

 
"Švyturio-Utenos alaus" nuostoliai dėl streiko siektų iki 1 mln. litų per dieną

Didžiausia Lietuvoje alaus gamybos bendrovė "Švyturys-Utenos alus" dėl darbuotojų planuojamo streiko nutraukusi gamybą tada, kai aludarių pardavimai paprastai šoktelį į viršų, patirtų milijoninių nuostolių.

Bendrovės generalinis direktorius Rolandas Viršilas skaičiuoja, kad nuostoliai gali svyruoti nuo 0,5 iki 1 mln. litų per dieną, - trečiadienį rašo dienraštis "Verslo žinios".

 
„Švyturys-Utenos alus“ prašo teismo pripažinti, kad darbuotojai negali streikuoti

Antradienį bendrovė „Švyturys-Utenos alus“ apeliacine tvarka apskundė liepos 5 d. Klaipėdos miesto apylinkės teismo sprendimą dėl birželio 15 d. profesinių sąjungų paskelbto streiko pripažinimo teisėtu. Įmonės administracija įsitikinusi, jog vykdo Kolektyvinę sutartį, o profsąjungų reikalavimai neatitinka rinkos realijų.

Profesinių sąjungų ir įmonės „Švyturys-Utenos alus“ administracijos ginčas kilo dėl skirtingai interpretuojamos Kolektyvinės sutarties tvarkos, apibrėžiančios darbininkų atlyginimų peržiūrėjimo klausimą.

„Mes vykdome Kolektyvinę sutartį, o profsąjungų reikalavimas pakelti darbo užmokestį 12,4 procento neatitinka nei Kolektyvinės sutarties nuostatų, nei šiandienos realybės. Todėl ir kreipėmės į aukštesnės instancijos teismą“, – komentuoja „Švyturio-Utenos alaus“ žmogiškųjų išteklių ir administravimo direktorė Vilija Pinkevičiūtė.

 
Iš automobilio pavogė 132 litrus alaus

Biržuose apšvarintas alaus daryklai priklausantis autobusiukas, o Alytaus rajone iš parduotuvės išnešta visa „bambalių“ ir rūkalų kolekcija.

Biržų rajono komisariato Kriminalinės policijos skyriaus vyriausiojo patrulio T.B. tarnybiniame pranešime rašoma, kad liepos 8 d. 4.30 val. D.M. (gimęs 1965 m.), gyvenantis Biržuose, Kilučių g., priėjęs prie namo kieme stovėjusio automobilio „Fiat Ducato“, priklausančio UAB „Ponoras“ pastebėjo, jog pavogti 132 vienetai 1 l talpos alaus „Kaimiškas“. Nuostolis tikslinamas, šeštadienį pranešė Panevėžio apskrities VPK.

Savo ruožtu Alytaus apskrities vyriausiojo policijos komisariato atstovai informavo, jog vakar gautas pilietės O.V. (gim. 1957 m.), gyvenančios Alytaus rajone, pareiškimas. Penktadienį apie 06.15 val. atvykusi į savo parduotuvę, esančią Krokialaukio seniūnijos Santaikos kaime, rado išdaužtą parduotuvės lango stiklo paketą ir parduotuvėje pasigedo apie 18 vienetų plastikinių litrinių butelių įvairių pavadinimų alaus ir apie 30 vienetų pakelių įvairių cigarečių. Padaryta žala tikslinama.

Šaltinis: 15min.lt

 
Manekenė išmainė krūtinę į alų

Viena iš buvusių kandidačių į Larra Croft rolę filme "Kapų plėšikė", manekenė Lucy Clarckson sutiko nusifotografuoti be liemenėlės, kai Didžiosios Britanijos valdžia oficialiai leido jai išgerti po 6 litrus alaus per dieną.

Didžiosios Britanijos dienraštis "The Sun" rašo, kad 19 metų manekenė dievina alų, tačiau pagal šalies įstatymus alkoholį gerti galima tik nuo 21 metų. Pasak žurnalistų, manekenė su džiaugsmu priėmė pasiūlymą ir sakė, kad tiesiog negali atsispirti pagundai. Dienraštis pažymi, jog stambiakrūtės gražuolės apimtys jau ir taip ant ribos, o jei ji pradės tiek gerti, manekenės karjerą galės pamiršti.

Kai tik pusnuogės merginos nuotraukos pasirodė vyrams skirtame žurnale "Loaded", ji buvo pripažinta seksualiausia mėnesio brite.

Šaltinis: intymu.lt

 
„Kalnapilio-Tauro grupė” įsigijo „Vilkmergės alų“

„Anykščių vynas” už 2,9 mln. Lt pardavė antrinę bendrovę „Vilkmergės alus“ įmonei „Kalnapilio-Tauro grupė”, skelbia bendrovė per vertybinių popierių biržą.

Visos gautos lėšos bus paskolintos „Anykščių vyno” savininkui bendrovei Įmonių grupė „Alita“.

„Sandoris sustiprina grupės finansinę padėtį, nes gautos pajamos bus panaudotos įsipareigojimų kreditoriams mažinimui. Be to, alaus gamyba ir prekyba nėra ir nebuvo mūsų prioritetinis verslas, todėl toks žingsnis leis optimizuoti grupės veiklą, neprarandant pozicijų pagrindinėse rinkose. Alaus rinka yra labai specifinė, inertiška ir reikalaujanti daug laiko, todėl džiaugiamės, kad „Vilkmergės alus“ atiteko tikriems aludarystės profesionalams“, - sakė Įmonių grupės „Alita“ generalinis direktorius Paulius Kibiša.

Pinigai bus skirti įsipareigojimų Šiaulių bankui mažinimui.

Šaltinis: delfi.lt

 
<< Pradžia < Ankstesnis 1 2 3 4 5 6 7 8 Sekantis > Pabaiga >>

5 puslapis iš 8